X
تبلیغات
راهنمای خرید آنلاین عینک‌ آفتابی
مقالات و راهنمای خرید و فروش لوازم نو و دست دوم
عینک‌ های آفتابی را به‌خوبی می‌شناسیم. شاید مؤثرترین قطعه‌ای باشد که بتواند چهره ما را ازاین‌رو به آن رو کند. اما چند بار به‌صورت آنلاین عینک سفارش داده‌اید؟ آیا چنین چیزی امکان‌پذیر است؟

سرگذشتی به عمر تاریخ

نور خورشید در کنار حیات بخش بودن و فواید بسیار، بیش از هزاران سال است که چشم نوع بشر را می‌زند. حدود چهار هزار سال پیش قوم اینوئیت یا همان اسکیموهای معروف، از عینک‌هایی چوبی استفاده می‌کردند. بدین ترتیب، آن‌ها از شدت نور مستقیم و بازتاب برف کم کرده؛ و از چشمان خود محافظت می‌کردند. بر روی این عینک‌ها صفحات چوبی کارشده بود، و تنها شکافی باریک جهت دیدن در وسط آن تعبیه می شد.

بازیگران و عینک‌های آفتابی

اما عینک‌های آفتابی که ما با آن‌ها آشناتریم، از اوایل قرن بیستم میلادی جایگاه ثابتی بین بازیگران سینما پیدا کرد. بازیگران در توجیه استفاده از این عینک‌ها توضیح جالبی داشتند. آن‌ها می‌گفتند برای در امان ماندن از دست طرفداران افراطی و ناشناس ماندن، از عینک آفتابی استفاده می‌کنند. اما برخی عقیده داشتند، این انتخاب مد بی‌ارتباط با اثر قرمزی چشم در عکاسی آن دوران نبود. اما حتی پس از بهبود دوربین‌های عکاسی، عینک آفتابی زدن کمرنگ‌تر نشد و روزبه‌روز رایج‌تر شد. در پروژه شگفت انگیز سه‌گانه ماتریکس، تأکید بر عینک‌های آفتابی به‌دفعات دیده می‌شد، و فریم‌های متنوع و نوینی در آن به کار رفت. بیشتر این فریم‌ها، به‌خصوص فریم عینک نئو و مورفیوس با استقبال بی‌سابقه‌ای مواجه شدند.

زیبایی و محافظت از چشم

استانداردها را جدی بگیریم

بر روی سلامت نمی توان برچسب قیمت گذاشت. اگر شما هم از آن عده هستید که سلامت خود را در درجه اول قرار می‌دهید، به‌طور حتم می‌دانید هرچه عینکی که به چشم می‌زنید مطرح‌تر و معتبرتر باشد، در کنار زیبایی خیال شما هم از بابت کیفیت آن راحت‌تر است. ار خریدن عینک های بی کیفیت و ارزان قیمت خودداری کنید. چنین محصولاتی نه تنها سودی برای شما ندارند، بلکه به چشمان شما نیز آسیب های جدی وارد می کنند.

امواج فرابنفش به سه دسته نوع (A-B-C) تقسیم می‌شوند. ترتیب شدت و خطر این امواج  به این صورت است که نوع C خطرناک‌ترین و نوع A کم‌خطرترین آن‌ها است. امواج نوع C خورشید نیز تنها توسط لایه ازون قابل دفع است، و حتی عینک‌های آفتابی UV400 هم‌توان دفع این طول‌موج را ندارند. استاندارد محافظت (UV400) به معنی تضمین عدم عبور مستقیم و یا دفع کامل امواج فرابنفش نوع (A-B) از طول‌موج ۲۸۰-۴۰۰ نانومتر است. 

نشان تجاری CE، نماد ضمانت

نشان CE از عبارت Conformité Européenne به معنی مطابق استانداردهای اروپا برگرفته شده است. در مورد عینک‌های آفتابی، عینک‌هایی که پس از سال ۲۰۰۹ میلادی تولید شده‌اند، و دارای نشان CE هستند؛ به این معنی است که تولید کننده برای محصولاتش استاندارد UV 400 را نیز رعایت کرده است.

طی سال‌های اخیر برخی شرکت‌های چینی با سو استفاده از نشان CE، این نشان را بر روی محصولات خود درج می‌کنند. این شرکت‌ها در توضیح آن را (China Export) می‌خوانند. به عبارتی دیگر، این محصولات در چین تولید شده‌اند، و هیچ‌گونه ضمانتی در خصوص آن محصول را شامل نمی‌شوند. تنها راه اطمینان حاصل کردن از صحت نشان CE، تهیه محصولات از فروشگاه‌ها، برندهای معتبر و وجود گواهینامه‌ معتبر سازنده دربسته بندی عینک است.

مطابق عکس بر روی کاغذ درج بین حروف نشان محصولات تولیدی چین و حروف نشان استاندارد اروپا فاصله بیشتری به کار می‌رود.

راهنمای خرید آنلاین عینک

برای خریدن یک عینک جدید همیشه به مغازه‌ها می‌رفتیم و عینک‌های متفاوت را امتحان می‌کردیم. درنهایت عینکی متناسب با اندازه ما پیدا می‌شد که به‌خوبی روی صورت ما می‌نشست و از آن حس خوبی می‌گرفتیم. اما در زندگی امروزی، روز به روز به ارزش زمان افزوده می‌شود و همگی به دنبال راهی برای استفاده بهینه از زمان خود هستیم. بنابراین، برای خرید و سفارش به‌صورت مجازی و آنلاین می‌خواهیم شما را با روشی بسیار ساده و استاندارد آشنا کنیم که در تمام نقاط دنیا مورداستفاده قرار می‌گیرد و با استفاده از آن نیازی به ایستادن در صف‌های طولانی و اتلاف وقت ندارید.

راز یک سفارش موفق و دریافت عینکی که به‌خوبی روی صورت شما بنشیند بسیار ساده است: دانستن اندازه فریم.

۱- عرض عدسی یا اندازه چشم

 • عددی دو رقمی که سمت چپ مربع توخالی قرار می‌گیرد.
 • نشان‌دهنده پهن‌ترین نقطه یک عدسی است.
 • به کمک این عدد شما متوجه می‌شوید که عینک چه میزان از صورت شما را پوشش می‌دهد.
 • این عدد با واحد میلی‌متر اندازه گیری می‌شود و بازه آن در حدود ۴۰-۶۲ میلی‌متر است.

۲- طول پل بینی با پل پایینی

 • عددی دو رقمی که سمت راست مربع توخالی قرار می‌گیرد
 • نشان‌دهنده طول پلی است که دو عدسی را به هم متصل می‌کند.
 • به کمک آن متوجه می‌شوید که عینک چطور روی بینی شما قرار می‌گیرد
 • این عدد نیز با واحد میلی‌متر اندازه گیری و بازه آن در حدود ۱۴-۲۴ میلی‌متر است.

۳- طول دسته فریم یا اندازه شقیقه

 • عددی سه رقمی است که به‌طور معمول پس از طول پل بینی قرار می‌گیرد.
 • نشان‌دهنده طول یکی از دسته‌های فریم است.
 • به کمک این عدد متوجه می‌شوید عینک چطور روی گوش شما قرار می‌گیرد.
 • این عدد سه رقمی نیز با واحد میلی‌متر اندازه گیری و بازه آن در حدود ۱۲۰-۱۵۰ میلی‌متر است.

برچسب‌ها: عینک,خرید عینک,عینک آفتابی,خرید عینک آفتابی,
|+| نوشته شده در ۲۵/۱/۱۳۹۷ساعت ۰۸:۲۸ توسط سنگریز سنگریز نظر(0)
بالا